KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14499053
*
nr 1449 9053
Gunnar Ström
(1892-1982), Sverige
Oljemålning, Skärgårdsmotiv, "Från Skärhamn". Signerad G Ström. Olja på duk, 35x50 cm, yttermått inklusive ram: 51x66 cm
Gunnar Erik Ström, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1892, död 1982 .
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 februari 2022
kl 18:09:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 17:24:23
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gunnar Ström
Gunnar Erik Ström, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1892, död 1982 .
Läs mer om Gunnar Ström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar ström olja olja på duk oljemålning oljemålningar skärgård skärgården skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:50
-
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:48
*
Gunnar Ström
Gunnar Erik Ström, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1892, död 1982 .
Läs mer om Gunnar Ström
nr 1449 9053
Gunnar Ström
(1892-1982), Sverige
Oljemålning, Skärgårdsmotiv, "Från Skärhamn". Signerad G Ström. Olja på duk, 35x50 cm, yttermått inklusive ram: 51x66 cm
Gunnar Erik Ström, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1892, död 1982 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 februari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/2 17:24:23 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gunnar Ström
Gunnar Erik Ström, svensk mÃ¥lare, tecknare, grafiker och skulptör född 1892, död 1982 .Läs mer om Gunnar Ström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar ström olja olja på duk oljemålning oljemålningar skärgård skärgården skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 19:16 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:50 -
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:48